Sıkça Sorulan Sorular :)

  1. Pastaları şehir dışına yollayabiliyor musunuz?

– Hayır malesef pastaları kargo ile göndermek mümkün değil. Şehir içi teslimatlarda da pastalar, Bostancı’daki atölyemizden direkt olarak yapılıyor, yani siz gelip teslim alıyorsunuz.

2. Pasta fiyatları nedir, nasıl hesaplanıyor?

– Klasik yaş pasta fiyatları için bakınız; Glutensiz Ürünler sayfamız 🙂 Butik pastalarda fiyat, işçiliğine göre dilim başına hesaplanıyor. Kesin bir fiyatlama yapabilmek için, istediğiniz modelin kararlaştırılması gerek. İster daha önce yaptığımız tasarımlardan, ister kendi istediğiniz pastanın örnek görseli üzerinden, boyutuna göre fiyat isteyebilirsiniz.

3. Şekersiz ürününüz var mı?

– Şekersizlik konusu tartışmalı ve çok açık bir konu. Yani diyabetiniz mi var, başka bir rahatsızlık mı, yoksa kişisel tercihler yüzünden mi? Bu yüzden şekersiz bir serimiz yok ama, sizin özel yönlendirmeniz doğrultusunda, şekersiz çözümler bulmak ve üretmek mümkün. Şeker yerine kullanabileceğim tatlandırıcıyı sizin belirtmeniz durumunda, birçok ürünün şekersiz hazırlanması mümkün .

4. Nasıl sipariş vereceğiz?

– Aslında bu websitesinde iletişim bilgileri mevcut; İletişim/Ulaşım sayfamızdan görebilirsiniz. Glutensiz ürünler sayfamızdan inceleyip, seçtiğiniz ürünleri, siparis@glutensizfirin.com adresinden e-mail atarak, ya da 0542 682 6760 no’lu telefondan arayarak (whatsapp’tan da yazabilirsiniz) sipariş verebilirsiniz. Sosyal medyadan “yorum” olarak, ya da Direkt Mesaj (DM) olarak yazılanları her zaman kontrol etmek mümkün olmuyor. O yüzden özellikle telefon ve e-mail yoluyla iletişim kurmanızı rica ederiz.

5. Elinizde hazır pasta var mı?

– Yok . Yalnızca sipariş üzerine çalıştığımız için, günlük üretimimiz yok malesef.

6. Siparişim ne zaman hazır olur?

– Hafta içi vereceğiniz, ekmek, kurabiye vb. siparişleriniz, yoğunluğa göre, gün içinde ya da ertesi güne hazırlanabilir. Klasik pastalar için en az 2 gün, Butik pastalar için en az 5 gün önceden sipariş vermeniz gerekir. Pasta yapım süreci çeşitli ince detaylar yüzünden, aynı gün içinde teslimata uygun değil malesef. Haftasonu yoğunluk olduğu için, siparişlerinizi haftaiçinden netleştirirseniz, programa alıp, yetiştirmemiz de daha kolay olur 🙂

7. Kargo ile gönderim var mı?

-Evet, var. Ekmek kurabiye vb. kuru gıdaları kargo ile farklı şehirlere göndermemiz mümkün. Bozulabilecek ürün çeşitlerini, pastaları, börekleri ya da tatlıları malesef, sizin sağlık güvenliğiniz açısından kargo ile gönderemiyoruz.

8. Kapıda ödeme var mı?

– Öyle bir hizmetimiz de yok malesef. Kargo ile teslimat istiyorsanız, önceden vereceğimiz banka hesap numarasına ödeme yapabilirsiniz.

9. Tarif verir misiniz?

– Tarif isteyenleri, kurslara davet ediyorum 🙂 Yine bu sayfadan her ay yayınladığım kurs takviminden, size uyan bir tarihte kurslarımıza katılabilir, glutensiz ürünlerin yapılışını uygulamalı olarak öğrenebilirsiniz. Özellikle sosyal medyadan tarif vermek mümkün değil ama zaten glutensiz tariflerin yayınlandığı bir de blogumuz var, sizin hala haberiniz yok mu? www. glutenfreakchef.blogspot.com

Başka sorunuz olursa, e-mail ya da telefonla hafta içi; 10:00-19:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s