Sıkça Sorulan Sorular :)

1. Pastaları şehir dışına yollayabiliyor musunuz?
– Hayır maalesef pastaları kargo ile göndermek mümkün değil. Şehir içi teslimatlarda da pastalar, Bostancı’daki atölyemizden direkt olarak yapılıyor, yani siz gelip teslim alıyorsunuz.

2. Pasta fiyatları nedir, nasıl hesaplanıyor?

– Klasik yaş pasta fiyatları için bakınız; Glutensiz Ürünler sayfamız 🙂 Butik pastalarda fiyat, işçiliğine göre dilim başına hesaplanıyor. Kesin bir fiyatlama yapabilmek için, istediğiniz modelin kararlaştırılması gerek. İster daha önce yaptığımız tasarımlardan, ister kendi istediğiniz pastanın örnek görseli üzerinden, boyutuna göre fiyat isteyebilirsiniz.

3. Şekersiz ürününüz var mı?

– Dükkanda günlük satıştaki ürünlerimiz arasında şekersiz kek-kurabiye çeşitlerimiz oluyor; ama yine de pasta vb. ürünler için önceden sipariş verirseniz, kişiye özel çözümler de sunuyoruz.

4. Nasıl sipariş vereceğiz?

– Aslında bu websitesinde iletişim bilgileri mevcut; İletişim/Ulaşım sayfamızdan görebilirsiniz. Glutensiz ürünler sayfamızdan inceleyip, seçtiğiniz ürünleri, siparis@glutensizfirin.com adresinden e-mail atarak, ya da 0542 682 6760 no’lu telefondan arayarak (whatsapp’tan da yazabilirsiniz) sipariş verebilirsiniz. Sosyal medyadan “yorum” olarak, ya da Direkt Mesaj (DM) olarak yazılanları her zaman kontrol etmek mümkün olmuyor. O yüzden özellikle telefon ve e-mail yoluyla iletişim kurmanızı rica ederiz.

5. Elinizde hazır pasta var mı?

– Yok . Günlük pastamız henüz yok, o yüzden “bu akşama”, “yarın sabaha”, “acil” pasta yapamıyorum, 2 gün önceden (en az) sipariş vermeniz gerekiyor.

6. Siparişim ne zaman hazır olur?

– Hafta içi vereceğiniz, ekmek, kurabiye vb. siparişleriniz, yoğunluğa göre, gün içinde ya da ertesi güne hazırlanabilir. Klasik pastalar için en az 2 gün, Butik pastalar için en az 5 gün önceden sipariş vermeniz gerekir. Pasta yapım süreci çeşitli ince detaylar yüzünden, aynı gün içinde teslimata uygun değil maalesef. Hafta sonu yoğunluk olduğu için, siparişlerinizi hafta içinden netleştirirseniz, programa alıp, yetiştirmemiz de daha kolay olur 🙂

7. Kargo ile gönderim var mı?

-Kargo ile yaşadığımız bazı sıkıntılardan dolayı, artık kargo ile gönderim yapamıyoruz.

8 . Tarif verir misiniz?

– Tarif isteyenleri, kurslara davet ediyorum 🙂 Yine bu sayfadan her ay yayınladığım kurs takviminden, size uyan bir tarihte kurslarımıza katılabilir, glutensiz ürünlerin yapılışını uygulamalı olarak öğrenebilirsiniz. Özellikle sosyal medyadan tarif vermek mümkün değil ama zaten glutensiz tariflerin yayınlandığı bir de blogumuz var, sizin hala haberiniz yok mu? www. glutenfreakchef.blogspot.com

Başka sorunuz olursa, e-mail ya da telefonla hafta içi; 10:00-18:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.